تجارت سامانه های بینایی ماشین در جهان
 سامانه های بینایی ماشین در جهان
سامانه های هوشمند بینایی ماشین کاربردهای متنوعی را در صنایع مختلف پوشش می دهند. نمودار فوق که توسط ترکتیکا ارائه شده است به خوبی نشان می دهد که بازار صنایع بینایی ماشین در جهان از 5 میلیارد دلار در سال 2014 به بیش از 32 میلیارد دلار در سال 2019 خواهد رسید.
لذا توجه و اهتمام هرچه بیشتر فعالان داخلی اعم از تصمیم گیران حوزه های علمی و صنعتی کشور و همچنین شرکت های توانمند داخلی در کسب موقعیت رقابتی در این بازار مستعد و رو به رشد را می طلبد.
 سامانه های بینایی ماشین در ایران
در ایران، خوشبختانه در فضای پر امید پسا تحریم انگیزه های بسیاری برای توسعه صنایع با فناوری بالا حاصل آمده است که سامانه های بینایی ماشین نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند. نمودار زیر سهم استفاده صنایع مختلف از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری سامانه های هوشمند بینایی ماشین را نشان می دهد.
همان طور که از شکل بر می آید بیش از 49 در صد این بازار متعلق به صنایع خودروسازی ، صنایع دارویی و پزشکی و صنایع غذایی می باشد که همگی جزء مهمترین و استراتژیک ترین صنایع کشور بوده و حجم قابل توجه ای از تولیدات صنعتی داخلی را به خود اختصاص داده اند و لذا می توانند مشتریان جذابی برای سیستم های بینایی ماشین صنعتی که توسط متخصصین و نخبگان شایسته کشور بومی سازی و توسعه داده شده اند، قلمداد شوند.

 


به ما بپیوندید
Follow Us